Az első kérdésként már eldöntöttük, hogy mire is szeretnénk használni azt a bizonyos szép zöld gyepünket. A döntés jó dolog, de a végeredmény 90%-ban az adott terület talajától függ majd. Hiába döntöttünk mi a tökéletes díszkert mellett, ha a terület talaja homokos, szikes, túlhasznált és tápanyagban szegény. Ezért amint kijelöltük a füvesíteni kívánt területet, érdemes laboratóriumi vizsgálatra elküldeni egy mintát földünkből.

Nem, ez egyáltalán nem elérhetetlen a hétköznapi emberek számára. A vizsgálat mélységétől függően maximum pár ezer forintos tétel, de az eredményén sok múlhat. A növény- és talajvizsgáló laboratóriumok, mint például a kecskeméti is ugyan úgy vizsgál magán mintákat is, mint kötelezően elvégzendő vizsgálatokra beküldötteket. A legtöbb esetben füvesítés előtt számunkra elegendő egy „Szűkített talajvizsgálat”, amiből megtudhatjuk a földünk humusztartalmát, minőségét (savanyú vagy lúgos) és a vízben oldódó sótartalmát. Egy bővített vizsgálat során plusz és sokszor fontos információ lehet az adott talaj ásványi anyag tartalma (nátrium, magnézium, mangán, cink, stb.) A talajmintát, mivel a fű gyökere nem megy túl mélyre, a felső 15-20 cm-ből érdemes venni.

Ha a talajvizsgálati laboratórium túl komolynak hangzik számodra, akkor ajánlok egy házilag is elvégezhető vizsgálatot.

A talajvizsgálat eredménye sokat mondhat majd a füvesítéssel megbízott szakembernek. De ha a füvesítést magad csinálnád, akkor is szívesen adok tanácsot. Keress kérdéseiddel nyugodtan.